Workshop
KUNST&KLEUR
Een creatieve, verdiepende dag voor jezelf – waarin je ontdekt welke kleuren het beste voor je werken en hoe kleur je kan verbinden met wie je bent.
Waarom krijg je bij die ene blauwe trui zoveel complimenten en waarom blijft die andere blauwe rui altijd ongedragen in de kast liggen? Sommige kleuren laten je meteen stralen, bij andere kleuren val je een beetje weg. Hoe kan dat? Dat is precies wat je gaat leren bij de workshop Kunst&Kleur!
Tijdens deze inspirerende dag nemen we een creatieve én verdiepende duik in de wereld van kleur. We starten met koffie, thee en iets lekkers, gevolgd door een korte uitleg over de kleurentheorie van Johannes Itten; de eerste die ontdekte dat kleuren niet alleen passen bij je uiterlijk, maar óók bij je persoonlijkheid. Want vaak kies je intuïtief de kleuren die echt bij je passen. En daar gaan we in deze workshop mee aan de slag.
Benieuwd naar de volgende workshop Kunst & Kleur? Meld je aan voor de wachtlijst, dan hou ik je op de hoogte!
Wat gaan we doen?
We gaan intuïtief schilderen met allerlei materialen, van pastelkrijt tot aquarel en acryl. Jij kiest waar je mee werkt, en hoe je het papier vult: met vlekken, strepen of juist heel precies, zolang het maar klopt met jouw gevoel en intuïtie. Er zijn geen regels, alles mag, niets moet.
Na een korte pauze starten we met het tweede deel van de workshop: een persoonlijk kleuradvies. Met mijn kleurdoeken laat ik je zien welke tinten van een kleur jouw natuurlijke uitstraling versterken, en waarom. Je zult zien dat de juiste kleuren ervoor zorgen dat je gezicht oplicht, je ogen spreken en je huid gaat stralen. Ze geven je als het ware een natuurlijke facelift!
Aan het einde van de middag weet je precies welke kleuren jou écht laten stralen – vanbinnen én vanbuiten. En als handig geheugensteuntje krijg je je eigen persoonlijke kleurenwaaier mee naar huis.
We sluiten af met een gezellige borrel, om nog even na te praten over de kleurkunstwerken en natuurlijk de – misschien wel heel verrassende – uitkomsten van de kleuradviezen.
Voor wie is deze workshop?
Voor de vrouw die vaak klaarstaat voor anderen, druk is met werk of gezin, en die verlangt naar tijd voor zichzelf. Die voelt dat er meer creativiteit in haar zit dan ze nu de ruimte geeft – en die zin heeft om weer in contact te komen met haar intuïtie.
Je hoeft geen ervaring te hebben met schilderen, alleen nieuwsgierigheid is voldoende. En de wens om te verbinden: met jezelf, met kleur, en met gelijkgestemde vrouwen in een veilige, ontspannen setting.
Benieuwd naar de volgende workshop Kunst & Kleur? Meld je aan voor de wachtlijst, dan hou ik je op de hoogte!
Foto’s door Tomek Dersu Aaron & Herman van Heusden



Ik was verrast hoe snel de tijd vloog, tijdens het schilderen. hoeveel plezier ik er uit haalde, en hoe moeilijk ik het vond om kleurcombinaties te mengen en maken. inspirerend, en smaakt naar meer! EN wat betreft de kleurenleer: ja daar waren we denk ik allemaal enorm verrast hoe je soms niet van te voren weet wat voor type iemand is. En wat is het leuk om iets van die complexiteit te zien en ervaren!

– Melanie
– Noraly
– Imke
– Maaike